Інвестори скептично ставляться до подальшого зростання фондового ринкуНестримне зростання фондового ринку принесло трейдерам і інвесторам багато грошей, однак зараз це лякає навіть їх самих.

Американський фондовий ринок почав рік черговим ралі, акції продовжують рости в ціні дуже швидкими темпами. Індекс S & P 500 виріс приблизно на 3% в цьому місяці і піднявся на 9% тільки з початку листопада.

Представники різних фінансових компаній все частіше попереджають клієнтів, що такі рухи на ринку можуть закінчитися плачевно, тому наявність акцій у портфелях - досить великий ризик.

Так, наприклад, CNBC наводить слова Тоні Дуайера з Canaccord Genuity, який зайняв обережну позицію, перемістивши свій погляд на ринок з "позитивного" на "нейтральний". Зокрема, технологічний сектор, на його думку, виглядає перекупленим, історично така динаміка передувала падінню на 13%, написав Дуайєр в записці для клієнтів.

Відсутність волатильності на ринку також викликало настороженість на Уолл-стріт. За словами одного з експертів, індекс S&P 500 не рушав ні вгору ні вниз хоча б на 1% з жовтня, що створило ненормально спокійний ринок. 30-денна волатильність індексу досягла майже 100-річного мінімуму, написав Майкл Уїлсон з Morgan Stanley в записці для клієнтів.

Зазвичай такі періоди спокою супроводжувалися потрясіннями, і це потрібно враховувати при прийнятті інвестиційних рішень.

Кілька технічних індикаторів показують, що ринок наближається до свого піку. Наприклад, за даними Стівена Сатмайера з Bank of America, співвідношення опціонів пут і колл, яке відображає опціонну активність, знаходиться на найнижчому рівні за останні п'ять років. Це свідчить про те, що інвестори занадто заспокоїлися і ринок перекуплений.

Втім, є і ті, хто дивиться в майбутнє з оптимізмом, чекаючи подальшого зростання, відзначаючи при цьому економічні індикатори, які вказують на поліпшення ситуації.

Проте в більшості своїй інвестори, як і багато стратегів і трейдерів, скептично ставляться до того, щоб вкладати великі гроші в акції на максимумах.

Чим вище вартість, тим вище ймовірність негативного сюрпризу.

Нагадаємо також, що одним з головних, якщо не головним, фактором зростання фондового ринку є дії світових центробанків, зокрема ФРС, які буквально наповнюють систему грошима.

Причому обгрунтованість цих дій викликає питання, адже економіка немає ознак стресу і регулятори просто надувають чергову мильну бульбашку.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали