Нью-Йорк визнано найбільшим світовим фінансовим центромЛондон поступився позицією найбільшого світового фінансового центру Нью-Йорку в 2019 році, що обумовлено, зокрема, невизначеністю навколо Brexit, свідчать результати опитування топ-менеджерів фінансового сектора, проведеного консалтинговою компанією Duff & Phelps.

Лише 34% респондентів заявили, що вважають Лондон провідним глобальним фінансовим хабом, тоді як 56% віддали перевагу Нью-Йорку. Позиції Лондона в порівнянні з 2018 роком погіршилися на 19 процентних пунктів (п.п.), Нью-Йорка - покращилися на 14 п.п.

"Складно не думати про те, що три роки невизначеності навколо Brexit внесли свій внесок у погіршення позицій Лондона, - зазначає Монік Мелі, що відповідає за питання регулювання і комплаенса в Duff & Phelps. - Ще в 2018 році Лондон зберігав позицію головного фінансового центру, проте ударні хвилі, пов'язані з переговорами Великобританії і ЄС, все ж почали проявляти себе".

Мілини зазначає, проте, що перемога партії британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона на грудневих парламентських виборах, яка підготувала ґрунт для виходу країни з ЄС 31 січня, може підтримати Лондон.

"Якщо це головна причина зміни позиції Лондона, то вирішення питання виходу Великобританії з ЄС, дозволить британській столиці поліпшити свої позиції", - зазначила вона.

Вихід Великобританії з ЄС в деякій мірі відновить впевненість інвесторів, проте залишаються питання щодо перспектив британського фінансового сектора, пише Financial Times.

Міністр фінансів Великобританії Саджид Джавід заявив в інтерв'ю FT минулого тижня, що фінінститутам слід бути готовими до того, що єдиного ринку з ЄС більше не буде.

Незважаючи на побоювання, що Brexit призведе до переведення фінінститутами активів і робочих місць з Лондона в інші європейські фінансові центри, включаючи Франкфурт, Париж і Дублін, опитування Duff & Phelps дозволяє припустити, що жоден з цих міст не зможе скласти конкуренцію Нью-Йорку або Лондону.

Більш того, топ-менеджери фінкомпаній набагато більш оптимістично оцінюють перспективи азіатських фінансових центрів, і майже кожен п'ятий з опитаних очікує, що азіатський місто очолить список найважливіших фінансових хабів через п'ять років.

Найбільш перспективним, на їхню думку, є Шанхай, який, як очікується, в майбутньому випередить Сінгапур і Гонконг.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали