Цифровий юань підірве верховенство долараЦифрова валюта центрального банку Китаю може змінити епіцентр глобальної економічної могутності. До такого висновку прийшли експерти Deutsche Bank.

У доповіді «Майбутнє платежів» вони відзначили, що країна зможе використовувати CBDC як «інструмент м'якої або жорсткої сили» в економіці.

«Фактично, якщо компанії, що займаються бізнесом в Китаї, будуть змушені прийняти цифровий юань, це, безумовно, підірве верховенство долара на світовому фінансовому ринку», - говориться в документі.

Точніше, мова йде про його опубліковану першу частину під назвою «Готівка: Динозавр виживе ... поки що».

Незважаючи на бурхливий розвиток цифрових платежів, в Deutsche Bank вважають, що готівкові гроші залишаться в економіці ще на десятиліття.

Серед факторів, що сприяють цьому, опитані в різних країнах 3600 клієнтів банку назвали те, що з готівкою простіше контролювати витрати, легко розраховуватися, вони приймаються повсюдно і зберігають анонімність покупок.

Проте, цифрові платежі будуть рости «зі швидкістю світла», що призведе до зникнення пластикових карт, вважають автори доповіді.

Мобільні платежі протягом наступних п'яти років виростуть в чотири рази, очікують в Deutsche Bank. Найбільшою мірою це торкнеться країн, що розвиваються.

Раніше колишній головний економіст МВФ Кеннет Рогофф також висловив думку, що фінансовий гегемонії долара загрожує саме цифровий юань, а не Libra або біткоіни.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали