Дефіцит бюджету США буде щорічно перевищувати трильйон доларівУправління Конгресу США по бюджету (CBO) прогнозує збільшення держборгу США з нинішніх 81 відсотка від ВВП країни до 98 відсотків до 2030 року. Це буде найвищий показник в історії Сполучених Штатів після Другої світової війни.

За оцінками CBO, американський держборг і після цього продовжить рости, досягнувши рекордного рівня за весь час - 180 відсотків від ВВП до 2049 році. Такі дані наведені в економічному прогнозі, опублікованому у вівторок, 28 січня.

Крім того, аналітики управління очікують, що в найближче десятиліття дефіцит бюджету США буде щорічно перевищувати трильйон доларів, починаючи вже з 2020 року. В середньому витрати бюджету будуть більше доходів на 1,3 трлн доларів, прогнозує CBO. Це призведе до "підвищення інфляції і банківських відсотків після десятиліття, в якому обидва показники були в середньому низькими", йдеться в звіті.

Однією з причин такого прогнозу є економічна політика президента США Дональда Трампа, при якому виросли витрати бюджету, а також були помітно скорочені податки для корпорацій.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали