Уповільнення на ринку нерухомості скоротило зростання розвинутих економікАктивність на ринках нерухомості по всьому світу - від Великобританії до Китаю та Австралії - сповільнюється, чинячи тиск на світову економіку, яка в минулому році продемонструвала найслабші темпи зростання з часів фінансової кризи, пише The Wall Street Journal.

Скоригований з урахуванням інфляції індекс цін на нерухомість в 23 країнах, який розраховує Федеральний резервний банк Далласа, виріс на 1,8% в третьому кварталі 2019 року в порівнянні з роком раніше, тоді як в 2016 році він досяг пікового значення в 4,3% , за даними Oxford Economics.

Інвестиції в нерухомість в 18 великих економіках падали в річному вираженні чотири квартали поспіль, що стало найтривалішим зниженням з фінансової кризи 2008-2009 років.

Основною причиною такої тенденції є уповільнення зростання світової економіки за минулі два роки, що стримувало попит на нерухомість і зростання цін на житло.

Згідно січневого прогнозу Міжнародного валютного фонду (МВФ), зростання світової економіки прискориться з 2,9% в минулому році до 3,3% в поточному і 3,4% в 2021 році, проте все ще буде нижче докризових середніх значень.

"Це важливо, тому що ринок нерухомості може вважатися великим ринком активів, який може надати досить значний потенційний вплив на споживчі витрати", - відзначає економіст Oxford Economics Адам Слейтер.

Динаміка цін на житло в країнах світу стає все більш синхронізованою. За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), це пов'язано з рядом факторів, включаючи зростаючу тенденцію до паралельної зміни економічного зростання і процентних ставок в різних країнах.

У великих містах, таких як Нью-Йорк, Лондон і Ванкувер, для цього, на думку МВФ, є ще одна причина. В період низьких процентних ставок після глобальної фінансової кризи заможні інвестори почали скуповувати нерухомість у великих фінансових центрах. В результаті ціни на нерухомість в цих містах стали синхронізуватися подібно динаміці фондових ринків і ринків облігацій.

Згідно з індексом лондонській консалтингової компанії Knight Frank, на поточний момент зростання цін на нерухомість у великих містах стало сповільнюватися. Індекс виріс на 1,1% в третьому кварталі 2019 року в річному вираженні в порівнянні з 3,4% за аналогічний період 2018 року і 4,2% в 2017 році.

Уповільнення інвестицій в нерухомість має прямий вплив на зростання світового ВВП. За даними Oxford Economics, уповільнення на житловому ринку скоротило зростання розвинених економік на 0,3 процентного пункту в період з 2017 по 2019 рік.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали