Третина підприємств в Україні відзначає брак робочої силиУ 2019 році реальна заробітна плата штатних працівників зросла на 9.8% г/г, в Національному банку це пов'язують, зокрема, з великою кількістю українців, які виїхали за кордон.

Про це повідомляється в інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

"Згідно з результатами опитувань підприємств, третина підприємств відзначала брак робочої сили серед найбільших факторів, що обмежують їх здатність збільшувати виробництво. Це найбільше значення за останні роки", - йдеться в звіті.

Повідомляється, що нестача працівників відчувався у всіх базових видах діяльності, найбільш гостро - в будівництві і в переробній промисловості.

У НБУ відзначають, що одним з факторів нестачі робочої сили стала значна кількість українців, які виїхали працювати за кордон (до Польщі, Чехії, Росії) через більш високу заробітну плату.

"Так, в 2019 році кількість українських трудових мігрантів в Польщі оцінювалася майже в 1 млн осіб. Значна частина трудових мігрантів - представники дефіцитних нині робітничих професій", - наводить статистику Нацбанк.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали