Українські банки в 2019 році збільшили прибуток майже в три разиЗа попередніми даними українські банки в 2019 році збільшили прибуток майже в три рази - до 60 млрд грн, повідомила перший заступник голови Нацбанку України Катерина Рожкова.

"60 млрд грн. Прибуток банківського сектора в 2019 році за попередніми даними. Майже в три рази більше роком раніше. Новий історичний рекорд", - написала вона в Facebook в четвер.

"Розчарую критиків, це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектора. Якщо подивитися на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП - це всього лише 12%", - додала Рожкова.

За словами першого заступника голови НБУ, лідер за доходами - ПриватБанк, який збільшив прибуток в 2019 році в 2,7 рази - до 32 млрд грн. Зменшилася кількість збиткових банків - з 13 в 2018 році до шести в 2019 році. Показник ROE українських банків в 2019 році склав 34,2%. "Це вище загальноєвропейського показника - 7%, і вище країн-сусідів: Угорщина - 18%, Румунія - 17%, Чехія - 16%. Більше 10 українських банків мають показник ROE більше 30%", - повідомила Рожкова .

За її словами, основні чинники зростання прибутку банків - висока ефективність і низькі відрахування в резерви, які за рік зменшилися вдвічі з 24 млрд грн до 12 млрд грн. "Що потрібно вирішити: підвищити ефективність Ощадбанку і Укрексімбанку. Нові наглядові ради повинні цьому допомогти", - додала вона.

Рожкова повідомила, що високі прибутки банків - тимчасове явище: "Завжди будуть такі високі прибутки? Ні, завдяки уповільненню інфляції процентні ставки будуть знижуватися, а значить, буде знижуватися і процентна маржа банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій і небанківського сектора, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і будуть вимагати від банків більш зваженого підходу до формування ціни на продукти ".

Як повідомлялося, українські платоспроможні банки за підсумками 2018 року одержали 21,7 млрд грн чистого прибутку, тоді як роком раніше чистий збиток банків був 26,5 млрд грн.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали