Чи відновиться банківське кредитування в УкраїніСеред головних причин - висока вартість ресурсів і відсутність якісних позичальників.

До такого висновку прийшли банкіри під час круглого столу «Чи стане 2020 й роком кредитування економіки?», організованого «Фінансовим клубом».

«Кредитні ставки в 22-25% дуже стримували розвиток кредитування, такий рівень залишався непідйомним для бізнесу. НБУ істотно знизив облікову ставку, і це вже почало діяти: більшість банків знизили ставки по депозитах і наблизилися до перегляду ставок по кредитах», - розповів заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников.

«Банки почали утримувати більш дорогий ресурс юросіб і переорієнтувалися на більш високомаржинальні продукти, такі як споживче кредитування», - пояснив директор департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний» Олександр Матюшенко.

Голова правління банку «Альянс» Юлія Фролова вважає, що зниження облікової ставки призведе до зниження вартості ресурсів. Однак великі надії банки покладають на державні програми, які дозволять бізнесу отримувати фінансування на ще більш вигідних умовах.

Також Артур Загородников серед стримуючих факторів називає питання ризиків. «Це питання наявності забезпечення, платоспроможності та репутації клієнтів. Кредити підприємствам, які були позбавлені дефолтів, росли в 2019 році на 3,5% в гривні і на 25% в інвалюті», - пояснив банкір.

«Наша проблема - якість позичальників. У минулому році 25% підприємств були збитковими. У тіні в 2018 році було 47% економіки, тоді як банки вже давно працюють «в білу». Тому питання надійного позичальника є актуальним», - додав заступник директора фінансового департаменту Укргазбанку Віктор Пастернак.

Такої ж точки зору дотримується і заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв. «Ми банк з іноземним капіталом, наші акціонери - велика міжнародна фінансова група, тому ми кредитуємо тільки компанії з прозорою діяльністю і прозорими доходами», - уточнив банкір.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали