НБУ дозволяє надавати боржникам пільгові умови по обслуговуванню кредитівНаціональний банк України (НБУ) дозволив банкам на період карантину надавати клієнтам пільгові умови по обслуговуванню кредитів, які за станом на вечір 7 березня 2020 року було працюють і обслуговувалися, і це, на думку регулятора, не зробить негативного впливу на капітал банку, повідомляється на сайті НБУ.

"Клієнти нервують і просять реальних підходів до реструктуризації. Починайте роботу вже зараз. Приклади реструктуризації і застосування пільгового режиму в наших нормативно-правових актах, зокрема в постанові №97. Підхід може бути індивідуальним у випадку з корпоративними позичальниками і стандартним у випадку з роздрібними ", - сказала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час наради з топ-менеджерами найбільших українських банків 18 березня, чиї слова цитує прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням, Рожкова в ході зустрічі також наголосила на необхідності в особливому підході до галузей, які через карантин не працюють і повністю втрачають доходи, а також до громадян, які тимчасово не працюють внаслідок припинення діяльності окремих компаній.

Перша заступник голови НБУ нагадала, що у вівторок Верховна Рада з ініціативи Нацбанку заборонила банкам нараховувати штрафи і пені за прострочення споживчого кредиту в період з 1 березня по 30 квітня.

За словами Рожкової, надзвичайно важливою в нинішніх умовах є боротьба з панікою через коронавирус, в зв'язку з чим вона рекомендує банкам відмовитися від застосування будь-яких обмежень щодо трансакцій клієнтів.

"Ми проти обмежень. Замість обмежень повинна бути здорова комунікація з клієнтом. Банки також повинні регулярно підкріплювати готівкою банкомати і забезпечити роботу відділень у всіх регіонах, особливо це стосується найбільших банків", - підкреслила вона.
Згідно з повідомленням, нарада з топ-менеджерами найбільших українських банків в умовах карантину проходило в форматі конференц-колла. У ньому брали участь всі члени правління НБУ, представники понад 50 банків, а також банківських асоціацій.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали