Україна стикається з сильним зовнішнім шоком і зупинками внутрішнього виробництваАналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 2,6% ВВП в 2020 році, називаючи умовою такого відносно невеликого скорочення укладення угоди з МВФ і чекають його в другому кварталі цього року.

"Дотримуючись думку глобальної команди JP Morgan, ми очікуємо велике падіння в першому півріччі 2020 року, в основному в другому кварталі, а потім сильний відскок протягом другого півріччя. Падіння в другому кварталі, ймовірно, буде значним, тобто приблизно на 30%, тому що Україна стикається з сильним зовнішнім шоком і зупинками внутрішнього виробництва", - йдеться в огляді від 26 березня.

Аналітики припускають, що падіння буде більше 2,6%, так як поки в їх прогнозі зниження ВВП обмежується тільки першими двома кварталами цього року. На їхню думку, в наступному році економіка України може підскочити одразу на 5,1%, проте зростання може бути стримане вимогою МВФ про фіскальну консолідацію.

За оцінками J.P. Morgan, середньорічний курс гривні в поточному році складе 27,2 грн/$, в наступному - 27,2 грн/$ 1, курс на кінець року - відповідно 28,5 грн/$ і 29,5 грн/$ 1.

Такі оцінки побудовані на прогнозі скорочення дефіциту поточного рахунку до 0,5% ВВП в цьому році, тому що очікуване падіння цін на нафту набагато більше падіння цін на метали. У той же час аналітики вказують на такий негативний фактор, як скорочення переказів, оцінюючи його приблизно в 50% в період з лютого по липень, особливо істотно - в березні-квітні.

J.P. Morgan вказує, що виплати за зовнішнім боргом в 2020 році становлять близько $ 16 млрд, і ймовірно деякі з них будуть пролонговані. "Беручи до уваги валютні резерви в розмірі близько $ 26 млрд, ситуація здається нам керованою", - наголошується в огляді. Відповідно до представленого в ньому прогнозом, валютні резерви скоротяться в 2020 році приблизно до $ 19 млрд, в основному через великі платежів за державним зовнішнім боргом на суму $ 8,3 млрд, включаючи відсотки.

Аналітики оцінюють дефіцит фінансування приблизно в $ 6,6 млрд в поточному році, проте очікують чистого припливу в 2021 році $ 5 млрд, що дозволить відновити резерви до $ 24 млрд. Ці розрахунки побудовані на виділенні в цьому році МВФ $ 2,5 млрд і ЄС – EUR 0,5 млрд без будь-якого іншого офіційного фінансування, хоча воно можливо по лінії Світового банку, ЄБРР та деяких двосторонніх джерел.

"Без МВФ і іншого офіційного фінансування розрив у фінансуванні був би дійсно великим, ймовірно, набагато перевищує $ 10 млрд", - зазначає J.P. Morgan.

Згідно з прогнозом від 26 березня, дефіцит держбюджету в цьому році буде збільшено до 4,7% ВВП, інфляція незначно зросте до 4,6%, а номінальний ВВП складе 4 трлн грн.

Уряд України вніс до Ради антикризовий проект правок держбюджету на 2020 рік, який передбачає зростання дефіциту до 6% ВВП, що також оцінюється в 4 трлн грн, при збільшенні інфляції до 8,7% і падіння ВВП на 3,9%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали