Дрібні будівельні компанії опиняться на межі закриттяУкраїнські покупці вичікують, наскільки серйозною і затяжною виявиться криза.

Якщо все стабілізується в найближчі 2-3 місяці, тоді попит на об'єкти не знизиться. У літню пору року традиційно спостерігається зниження активності людей. Відпустка і погодні умови не сприяють пошуку житла. Цілком природно число договорів купівлі-продажу в даний період знижується.

Але якщо ситуація продовжить погіршуватися, покупці почекають з великими витратами. Частина інвесторів почне диверсифікувати ризики, постарається зберегти валюту якомога довше. Інші через втрату роботи або інших проблем розтратять накопичення. А треті почекають моменту, коли первинний ринок нерухомості досягне дна і придбають житлоплощу за зниженою ціною. Поки все йде до розвитку песимістичного прогнозу.

Також минулорічний скандал з київським забудовників «Укрбуд Девелопмент» наробив багато шуму, похитнувши сферу. Восени покупці побоювалися великої кількості недобудов і переживали про вкладення. Однак все вирішилося відносно благополучно. Масових мітингів або інших драматичних історій не відбулося.

В цьому році багато дрібних будівельних компаній опиняться на межі закриття і число довгобудів збільшиться. Мало хто зможуть покрити витрати за простій, вчасно розпродати квартири і отримати прибуток. Кількість довгобудів ризикує вирости через кризу. У 2020 влада готувала законопроект для захисту інвесторів та планували створити реєстр, куди будуть заноситися неблагонадійні ЖК. Після карантину «чорний список» збільшиться.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали