Обсяги торгів на валютному ринку поступово збільшуютьсяСтатистика торгів піднімається до $280 млн при здійсненні до 540-640 угод. Справа в тому, що настає активна фаза трансакцій «дочок» нерезидентів з купівлі валюти для репатріації дивідендів та вчора для чиновників Мінфіну пройшов досить вдало аукціон з продажу ОВДП (продали тримісячних облігацій на 10 млрд гривень).

Основними гравцями виступили держбанки та іноземці. Особливих продажів валюти на розрахунки за ОВДП від них чекати не варто, але деякий обсяг валюти вже виходив на торги вчора і це триватиме й далі.

Але основну погоду на торгах у середу будуть робити великі гравці і Нацбанк. Вчора регулятор не виходив на торги і при слушній нагоді — він був би не проти сьогодні це зробити хоча би у межах чергових $ 20 млн. А ось з поведінкою великих гравців стало складніше. Ціни на нафту почали зростати і частина наших імпортерів енергоносіїв може активізувати свої валютні проплати, побоюючись подальшого зростання цін. Це додасть попиту на валюту на міжбанку і в поєднанні з купівлями «дочок» нерезидентів для виводу дивідендів — зіграє проти гривні. А у великих експортерів ще є гривня від відшкодувань ПДВ в кінці квітня і тому дешево валюту вони продавати бажання не мають і поки будуть витрачати наявну у них гривню. Це теж працює проти нацвалюти на міжбанку.

Крім того, за тиждень банки наростили портфель ОВДП на понад 10 млрд грн. і планується відшкодування експортерам, що формує низький старт перед новим ростом. Дане зростання не буде вибуховим і дуже великим, адже попит на долар ще досить слабкий. Також існує відкладений попит на імпорт та зменшення переводів заробітчан. Все це гарантовані причини тиску на гривню разом з друкуванням 200 мільярдів гривень.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали