Попит на валюту знизився і НБУ збільшив резервиМіжнародні резерви України в квітні 2020 року збільшилися, за попередніми даними, на 3,1%, або на $ 800 млн - до $ 25,695 млрд, повідомив Національний банк України (НБУ) на своєму сайті в четвер.

"Збільшенню міжнародних резервів сприяли перш за все трансакції Національного банку з управління резервами і на валютному ринку", - говориться в повідомленні.

Центробанк уточнив, що на динаміку резервів протягом місяця впливали його трансакції на міжбанківському валютному ринку - в квітні попит на валюту з боку бізнесу істотно знизився після ажіотажу в березні і регулятор купив в резерви $ 723,3 млн, тоді як продав лише $ 44,5 млн .

"Пропозиція валюти була достатньою для задоволення клієнтських заявок, тому гривня посилила свої позиції, а Національний банк відновив нарощування міжнародних резервів", - наголошується в повідомленні.

На динаміку резервів в квітні також вплинули трансакції уряду по управлінню державним боргом. Зокрема, на обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в інвалюті було направлено $ 303,9 млн на еквіваленті, з яких $ 128,6 млн було сплачено за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті, ще $ 78 млн - за єврооблігаціями , а залишок - по інших зобов'язаннях перед іноземними кредиторами, зазначено в повідомленні.

Разом з тим уточнюється, що ці витрати були частково компенсовані новими надходженнями від розміщення урядом валютних ОВДП на $ 164,4 млн.

Крім того, на динаміку міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют) - в минулому місяці їх вартість збільшилася на $ 232 млн в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Згідно з повідомленням, станом на 1 травня 2020 року об`єм міжнародних резервів покриває 4,5 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України і поточних трансакцій уряду і НБУ.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали