Нацбанк наповнить Україну недорогою емісійною гривнеюНова гривня буде заливатися в банківську систему 8 травня, коли намічений перший тендер Нацбанку по довгостроковому рефінансуванню - терміном до 5 років. Кошти виділятимуться у 8% - облікова ставка. Кажуть, що для цього її і опускали в квітні: щоб залити ринок недорогою емісійною гривнею. Очікується, що її виділять багато. У тендері візьмуть участь системні банки.

За одними прогнозами, НБУ завтра прокредитує банки на 10-15 млрд грн, з інших - взагалі на всі 15-20 млрд грн. Цей обсяг може стати рекордним. Середньострокове рефінансування Нацбанку, виділене 30 квітня, склало лише 6,9 млрд грн. Його отримали 9 банків.

Очікується, що значна частина рефінансування піде на покупку ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики). Найближче їх розміщення намічено на 12 травня, всього до кінця травня запланувало три аукціони Мінфіну з продажу облігацій. На закритій нараді 4 травня в міністерстві повідомили про плани продати своїх боргових паперів на загальну суму 50 млрд. грн. Перші 10 млрд грн вже пішли в бюджет на цьому тижні.

Також рефінансування НБУ буде використовуватися для кредитування великих держкорпорацій і частина коштів може виявитися на валютному ринку. Тобто використовуватися на покупку долара.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали