Аналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 5,1%Аналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 5,1% ВВП в 2020 році при інфляції 3,7% з невеликим дефіцитом поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП.

Згідно з ним, в наступному році зростання економіки може скласти 6,3% при інфляції 6%, а по поточному рахунку буде зафіксований невеликий профіцит в 0,1% ВВП.

В кінці березня J.P. Morgan оцінював падіння економіки України в цьому році в 2,6% з відновленням в наступному на 5,1%.

Згідно з останнім прогнозом, курс гривні до кінця другого кварталу цього року може ослабнути до 29,5 грн/$1, потім зміцнитися до 29 грн/$1 на кінець третього і четвертого кварталів і повернутися до 29,5 грн/$1 до кінця першого кварталу наступного року.

В кінці березня J.P. Morgan допускав, що курс на кінець цього року може скласти 28,5 грн/$, на кінець наступного - 29,5 грн / $ 1.

Аналітики банку відзначають, що Україна наближається до прийняття банківського законопроекту - останньої вимоги для нової програми МВФ, і очікують отримання першого траншу $ 1,75 млрд в кінці травня або, можливо, в червні.

У звіті говориться, що шок COVID-19 вразив як експорт, так і імпорт товарів, але також вдарив по поїздкам за кордон, і поєднання цих факторів дозволило поліпшити баланс поточного рахунку в порівнянні з попередніми прогнозами.

У J.P. Morgan допускають, що на тлі зниження обсягів і цін експорт металу з України може обрушитися в цьому році приблизно на 55%, що порівнянно з падінням 2009 року. В експорті сільськогосподарської продукції в банку очікують лише обмеженого зниження, головним чином через менший врожай. Експорт інших товарів, як говориться у звіті, ймовірно, може різко скоротитися - на 40% до 2019 року.

Що стосується імпорту товарів, то в J.P. Morgan прогнозують падіння на 35%, що значно краще падіння на 52% в 2009 році. Однак аналітики відзначають, що падіння імпорту може бути більш значним.

Як повідомлялося, Нацбанк України очікує падіння ВВП на 5% в цьому році і його відновлення в наступному на 4,3%, оцінюючи дефіцит поточного рахунку в цьому році в 1,7% ВВП і в 3,1% ВВП в наступному.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали