Міністерство фінансів збільшило продаж "коротких" ОВДПМіністерство фінансів України на первинних аукціонах з розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) у вівторок збільшило продаж "коротких" паперів майже вдвічі в порівнянні з минулим тижнем - з 10,02 млрд грн до 19,39 млрд грн, зберігши ставки на рівні 11,26 -11,28% річних.

Як повідомляється на сайті відомства, 3-місячних паперів було продано вдвічі більше 6-місячних.

Згідно з опублікованими даними, Мінфін задовольнив майже весь попит. Зокрема, по 3-місячним була відхилена лише одна з 21 заявки на 25 млн грн під 11,5% річних, а за 6-місячними - три заявки з 14 на 124 млн грн за ставками до 11,5% річних.

В цілому за три тижні первинних аукціонів, відновлених після тривалої перерви, Мінфіну вдалося залучити вже 30,8 млрд грн і $ 164 млн.

Відомство раніше анонсувало, що має намір протягом травня й червня виставляти на аукціонах тільки два випуски ОВДП з погашенням через три і шість місяців.

Успішним аукціонам передувало зниження Нацбанком облікової ставки з 10% до 8% річних і початок проведення з кінця квітня тендерів по наданню рефінансування на термін 90 днів і до п'яти років без обмеження витрачання банками цих коштів, в тому числі і на покупку ОВДП. На перших трьох таких тендерах 30 квітня та 8 травня Нацбанк надав 9,8 млрд грн.

За час відсутності первинних аукціонів з розміщення гривневих ОВДП, ставку на яких Мінфін тримав на рівні до 10% річних, їх прибутковість на вторинному ринку істотно зросла. У той же час останнім часом прибутковість потроху почала знижуватися. За кривої прибутковості на сайті Нацбанку по найкоротшим паперів вона становить близько 14% річних з поступовим підвищенням майже до 15% за трирічними і поступовим зниженням майже до 13% по семирічним паперам.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали