Україна погасила зовнішній борг на суму $1 млрд28 травня 2020 року Міністерство фінансів України погасило другий випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США. Загальна сума платежу становила понад $1 млрд. Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Випуск євробондів під гарантію США номінальною сумою $1 млрд було здійснено у 2015 році із процентною ставкою 1,847% на рік.

«Це другий з трьох випусків під гарантію США, здійснених у 2014-2016 роках за ставкою менше 2% річних, перший з яких був погашений в травні 2019 року. Погашення ОЗДП, випущених в 2016 році, буде здійснено Мінфіном у вересні 2021 року», — йдеться у повідомленні.

Загалом, до кінця року Україні необхідно позичити близько 457 млрд грн.

За слова міністра фінансів Сергія Марченка, сюди входить все: як внутрішні запозичення, так і зовнішні. Внутрішні позики ми плануємо перевипустити, зробити так званий rollover. Не бачу проблеми перевипуску внутрішніх боргів.

Що стосується зовнішніх боргів, то у міністерстві намагаються фіналізувати програми України з МВФ і вийти на борд найближчим часом.

Всього, Україні в 2020 році необхідно близько $17 млрд на фінансування дефіциту бюджету та обслуговування боргів.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали