Прогноз курсу гривні на кінець цього рокуАналітики BofA вважають, що криза може справити позитивний вплив на платіжний баланс України, тому скоротили прогноз дефіциту поточного рахунку до $ 1 млрд, або 0,7% ВВП, в цьому році.

На їхню думку, ймовірного сильного падіння імпорту, особливо в сфері послуг, має бути достатньо для компенсації впливу негативного шоку на експорт. Зокрема, за їхніми оцінками, різке падіння в'їзного туризму в цьому році, ймовірно, допоможе компенсувати можливе скорочення падіння потоку грошових переказів. Крім того, Україна явно отримає вигоди від набагато більш низьких цін на енергоносії.

Згідно зі звітом, дефіцит поточного рахунку, ймовірно, збільшиться до $ 2,5 млрд, або 1,4% ВВП в 2021 році, так як імпорт почне відновлюватися. Крім того, торговий баланс може почати відчувати негативний тиск від очікуваного відновлення цін на енергоносії з кінця 2020 року.

В результаті курс гривні на кінець цього року складе близько 26 грн/$1, а наступного - 25 грн/$1, а міжнародні резерви зростуть відповідно до $ 27,8 млрд і $ 28,2 млрд.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали