Фінансисти прогнозують здешевлення долараВалютна торгівля на міжбанку поступово розростається. 4 червня обсяг угод збільшився з $ 140 млн до $ 170 млн. Головним скупником долара залишився Національний банк, що другий день поспіль викуповує $ 70 млн.

"Зміцнення гривні намітилося з ранку, і НБУ вийшов з покупкою $ 20 млн, укладав угоди за 26,71 грн/$., котирування продовжили дрейфувати вниз. Тоді регулятор повторно викупив валюту і взяв більше: $ 50 млн за 26,68 грн/$", - розповів директор казначейства" Банку Кредит Дніпро "Олег Курінний.

З числа валютних продавців сьогодні виділялися держбанки. Кажуть, що вони розпродавали долар НАК "Нафтогаз", виручку за транзит газу.

"Стало ясно, що "Нафтогаз" вийшов на валютні продажі. Його продажі йтимуть пару днів, валюту збере Нацбанк. "Сітібанк", швидше за все, буде скуповуватися після траншу МВФ", - розповів директор казначейства великого банку.

Фінансисти прогнозують збереження тенденції на здешевлення долара з кількох причин:

• очікуються подальші продажі долара з боку НАК "Нафтогаз";

• в Міжнародному валютному фонді повідомили про виділення першого траншу на $ 1,9 млрд;

• зберігається низький попит на долар. Очікувалися нові валютні покупки з боку "Сітібанку", однак він вичікує - ймовірно, максимального здешевлення американської валюти, щоб скуповувати її "на дні".

Друкувати
Найбільш популярні матеріали