Індекс виробництва українських товарів і послуг знизився на 6,7%Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в січні-квітні 2020 році скоротився на 5,0%. Це істотно більше падіння на 1,5% в першому кварталі.

Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

Як зазначається в огляді, за результатами квітня продовжилося падіння економіки в умовах рекордно низького рівня ділової активності.

"У квітні більшість підвидів виробничої діяльності вже відчули негативний вплив в зв'язку з тимчасовим зменшенням попиту в світі на вітчизняну промислову і тваринницьку продукцію на тлі падіння економічної активності і продовження дії обмежувальних заходів для стримування пандемії всередині країни" , - йдеться в документі.

У комплексі з поєднанням дії стримуючих чинників, сформованих в попередніх періодах, скорочення обсягів ВВП в січні-квітні 2020 року оцінено Мінекономіки на рівні 5%.

За підсумками січня-квітня скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) склало 6,7% (падіння на 3,8% в січні-березні 2020 року).

Нагадаємо, в квітні 2020 року показники діяльності всіх секторів економіки різко погіршилися через дію обмежень.

За даними НБУ, падіння Індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) склало 15,4% г/г (в порівнянні з 6,3% г/г у березні).

Друкувати
Найбільш популярні матеріали