Резерви НБУ залишаються на рівні близькому до показників початку рокуМіжнародні резерви України в травні 2020 року скоротилися, за попередніми даними, на 1,3% - до $ 25,372 млрд, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) в п'ятницю.

"Зниження резервів протягом минулого місяця пов'язано, перш за все, з погашенням значної частини нинішніх зобов'язань за державним боргом", - зазначив Нацбанк, додавши, що резерви залишаються на рівні близькому до показників початку року.

Регулятор додав, що в першу чергу, на динаміку резервів вплинули трансакції уряду по управлінню державним боргом. Зокрема, на обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в інвалюті було направлено $ 1 млрд 476,1 млн на еквіваленті, з яких $ 1 млрд 9,2 млн було сплачено за облігаціями зовнішньої держпозики, $ 337,7 млн - за облігаціями внутрішньої держпозики, номінованим в валюті, ще $ 60 млн - за зобов'язаннями перед МВФ, а залишок - по інших зобов'язаннях перед іноземними кредиторами.

Разом з тим уточнюється, що ці витрати були частково компенсовані новими надходженнями на користь уряду в розмірі $ 418,8 млн, у тому числі від розміщення валютних ОВДП на $ 368,8 млн.

Згідно з повідомленням, на динаміці показника в травні також відбилися трансакції НБУ на міжбанківському валютному ринку - регулятор тільки купував валюту, обсяг інтервенцій склав $ 660,6 млн.

"Пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, тому, користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк викуповував надлишковий обсяг валюти і поповнював міжнародні резерви", - зазначено в повідомленні.

Крім того, на динаміку міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют) - в минулому місяці їх вартість збільшилася на $ 73,4 млн в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Регулятор відзначив, станом на 1 червня 2020 року об`єм міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України і поточних трансакцій уряду і НБУ.

Згідно з даними Нацбанку, оприлюдненими на його сайті, чисті міжнародні резерви НБУ, які розраховуються як перевищення золотовалютних резервів над зобов'язаннями центробанку в інвалюті, за підсумками травня зменшилися на 2,1% - до $ 16,5 млрд після зростання в квітні на 4,7% .

В цілому, за п'ять місяців 2020 року чисті міжнародні резерви НБУ зросли на 4,3%, або на $ 684,6 млн.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали