Обсяг вкладів українців в банках виріс на 5,7%З початку карантину обсяг вкладів українців в банках, які є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, виріс на 28,7 млрд грн, або на 5,7%.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування.

"Обсяг вкладів українців в банках, які є учасниками Фонду гарантування, збільшився з початку введення карантину в Україні на 28,7 млрд грн, або на 5,7%", - говориться в повідомленні.

Станом на 1 червня 2020 року загальна сума коштів на депозитах і поточних рахунках фізичних осіб склала 529,8 млрд грн.

«Наші очікування щодо можливого відтоку депозитів у зв'язку з пандемією коронавирусной інфекції не виправдалися. Значного відтоку коштів з депозитів в цей період не було, навпаки обсяг вкладів з початку року навіть вийшов в плюс», - розповіла директор департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Олена Дещеня.

З початку введення загальнонаціонального карантину були тільки незначні коливання обсягу вкладів як у національній, так і іноземній валютах. Так, в 2-й і 3-й декаді березня відзначений помірний відтік коштів у гривні, а в квітні відбулося скорочення обсягу депозитів в іноземній валюті. З початку ослаблення карантинних заходів спостерігалося зростання потреби населення в готівці гривневих грошових коштах - їх відтік був зафіксований у 2-й декаді травня. Однак ці явища були короткостроковими і на загальну позитивну тенденцію не вплинули. Обсяг вкладів швидко відновився і з початку року збільшився на 55,4 млрд грн, або 11,7%.

Така позитивна динаміка зберігається з минулого року. На сьогоднішній день приріст суми вкладів за перші 5 місяців поточного року вже перевищує темпи зростання за підсумками всього 2019 року. Тоді цей показник становив 36,1 млрд грн, або 8,2%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали