Травневі дощі покращили стан пшениці на всій території УкраїниАналітичне агентство "УкрАгроКонсалт" прогнозує, що в 2020 році в Україні частка пшениці продовольчої якості в урожаї буде більше 50%.

"Оскільки прибирання почнеться з півдня, який найбільше постраждало від посушливих умов весни, перші показники врожайності будуть істотно гіршими за торішні. При досить високому протеїні, зерно буде йти щуплим, з низькою натурною вагою. Однак з початком масового збирання кількісні та якісні показники покращаться", - сообщілів в УкрАгроКонсалт в понеділок.

На думку провідного експерта ринку зернових УкрАгроКонсалт Єлизавети Малишко, в цьому році частка пшениці продовольчої якості в урожаї буде більше 50%.

"Травневі дощі покращили стан пшениці на всій території України, крім крайнього півдня. А спекотна погода в червні, що супроводжується дощами, сприятливо позначається і на якості, і на кількості зерна. Згідно з прогнозними моделям, такі погодні умови збережуться найближчим часом, що добре для зерна ранніх ярих, а також для кукурудзи і соняшнику", - цитується експерт в повідомленні аналітичного агентства.

Як повідомлялося, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства прогнозує, що Україна в 2020 році збере понад 68 млн тонн врожаю зернових проти 75 млн тонн в 2019 році.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали