Україна отримає від Міжнародного банку реконструкції та розвитку $350 млнУкраїна отримає від Міжнародного банку реконструкції та розвитку 350 мільйонів доларів США на підтримку проекту "Перша позика на політику розвитку в сфері економічного відновлення".

Таке рішення ухвалила Рада директорів Світового банку, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

"Пандемія COVID-19 викликала стрімкий економічний спад, який відбився на доходах простих українців і малого бізнесу і створив додаткове навантаження на державний бюджет. В рамках цього кредиту на політику розвитку надається 350 мільйонів доларів США на підтримку державного бюджету у важкі часи", - зазначив новопризначений директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі.

За його словами, Світовий банк вітає зобов'язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовку економіки до відновлення, зокрема суттєві кроки, вжиті для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель і збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку.

Як відзначають в Мінфіні, це перший проект серії кредитів на підтримку політики розвитку загальним обсягом 700 млн доларів США, який підтримує зусилля уряду України в реалізації реформ по ряду напрямків. Серед них - посилення демонополізації та антикорупційних інституцій, зокрема шляхом анбандлінга власності в газовій галузі, вдосконалення правової бази для концесій і зміцнення антикорупційних інституцій; зміцнення ринку землі та кредитного ринку шляхом створення прозорого ринку сільськогосподарських земель з відповідними гарантіями захисту, посилення механізму врегулювання непрацюючих кредитів та нагляду за небанківськими фінансовими установами; підкріплення системи соціальної підтримки шляхом збільшення розміру пенсійних виплат.

«Міністерство фінансів вітає рішення Міжнародного банку реконструкції та розвитку про виділення першого траншу. Ми високо цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів. Адже це дозволяє нам утримувати незмінним курс України в проведенні політичних і економічних реформ, які є основою для макроекономічної стабілізації та збалансованого зростання», - підкреслив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції України Юрій Гелетій.

Він додав, що кошти, виділені МБРР, надійдуть до державного бюджету, що допоможе скоротити його дефіцит.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали