Емісія гривні не викличе обвалу валютного курсуЕмісія гривні, підкріплена ЗВР, не викличе значного падіння курсу. Хоча сам факт скандалу навколо Смолія та відмова Мінфіну від вже узгодженого розміщення держоблігацій завдає шкоди в тому числі і курсу гривні.

"Прогноз курсу на липень був 26,5-27 гривень за долар, але це до Смолія. Зараз ситуація змінилася. 27,5 - це перша точка зупинки курсу. НБУ зараз намагається продавати валюту, щоб стримати падіння", - говорить керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Однак якщо нове керівництво НБУ запустить верстат і надрукує набагато більше незабезпечених гривень в розрахунку на заливання економіки грошима, як це роблять "старші" партнери, то це призведе до великих проблем для України.

"Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику. Україна - не Британія і не Євросоюз. Коли ліквідність почне надходити на ринок, так як довіри до банків немає, в ОВДП низька ставка, гривня буде йти в валюту, це розжене курс. Відразу виросте вартість товару, що запустить інфляцію, яка легко може вийти за межі 10%", - прогнозує Шевчишин.

Якщо емісія гривень буде в межах $ 2 млрд, прогнозує аналітик, то гривня ослабне незначно - не більше 10%.

"До 28,5-29 грн за долар. А якщо емісія буде більше, то і падіння буде більше - все залежить від політики НБУ і глобальної ситуації. Адже обіцяють другу хвилю коронавируса, і поки неясно, чи буде Україна вводити карантин", - говорить Шевчишин.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали