Асигнування для виплати пенсій зростають на 29,7 млрд грнКабінет міністрів України схвалив внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України (ПФУ) на 2020 рік, а також скорочення чисельності територіальних органів ПФУ.

Як передає кореспондент УНІАН, рішення було прийнято в ході засідання 8 липня 2020 року без обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, проектом акта передбачається скорочення чисельності територіальних органів ПФУ на 1200 одиниць, або 5% чисельності, затвердженої на сьогодні, з метою оптимізації структури територіальних органів та удосконалення діяльності системи органів Пенсійного фонду.

Що стосується бюджету ПФУ, проектом передбачено збільшення доходної та видаткової частин бюджету на 32,9 млрд грн. При цьому асигнування з держбюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій та дефіциту коштів Пенсійного фонду зростають на 29,7 млрд грн.

Відзначається, що витрати ПФУ за рахунок власних коштів зростають на 13,5 млрд грн, за рахунок коштів держбюджету - на 19,5 млрд грн (для фінансування щомісячної компенсаційної виплати пенсіонерам старше 80 років і виплати одноразової допомоги в розмірі 1 тис. грн). При цьому на 59,7 млн грн зменшуються витрати на фінансування адміністративних витрат, що пов'язано з оптимізацією чисельності співробітників.

«З урахуванням зазначених змін бюджет Пенсійного фонду України на 2020 рік є збалансованим з залишком коштів на кінець року 224,8 млн грн», - сказано в документі.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2020 року Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету України на 2020 рік, які, зокрема, включали підвищення витрат на пенсійне забезпечення на 29,7 млрд грн.

З квітня 2020 року рішенням уряду були введені щомісячні виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, у яких розмір пенсії не перевищує 9205 грн. Також в квітні була проведена виплата одноразової допомоги в розмірі 1 тис. грн для пенсіонерів, які отримують пенсію менше 5 тис. грн.

11 липня 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що уряд планує поступове введення пенсійної реформи, що передбачає розвиток накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

15 червня 2020 року Кабінет міністрів анонсував введення в Україні накопичувальної пенсійної системи з 2021 року, а також підтримку системи недержавного пенсійного забезпечення.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали