Фінансова криза прискорила цифровізацію глобальної економікиФондові індекси США в четвер закрилися зниженням за підсумками одного з найбільш завантажених днів в плані корпоративної звітності. Крім того, були опубліковані офіційні дані, що показали ступінь економічного збитку від коронавируса.

Dow Jones Industrial Average знизився на 225,92 пункту, або на 0,9%, до 26313,65 пункту, S&P 500 опустився на 12,22 пункту, або на 0,4%, до 3246,22 пункту. Тим часом Nasdaq Composite піднявся на 44,87 пункту, або на 0,4%, до 10587,81 пункту, отримавши підтримку з боку зростаючих акцій технологічних гігантів.

Фондовий ринок опинився під тиском після виходу офіційних даних, згідно з якими ВВП США в 2-му кварталі відзначився рекордним зниженням. Крім того, минулого тижня спостерігалося зростання числа первинних заявок на допомогу з безробіття, який говорить про те, що відновлення ринку праці могло зупинитися.

Інвестори чекали слабких економічних показників, але скорочення економіки за 2-й квартал - майже на 33% річних - все ж виявилося дещо менш масштабним за прогнози.

"Коли ти бачиш цю цифру на папері, вона відчувається реальністю, - зауважив Білл Норті, старший інвестиційний директор U.S. Bank Wealth Management. - Тепер масштаби завданого економічного збитку закріплені".

Тим часом перед початком торгів висловлювання Дональда Трампа в Twitter підлило масла у вогонь. Президент запропонував відкласти листопадові вибори до того моменту, як люди зможуть в безпеці прийти на дільниці. Це посилило тиск на акції.

Хоча деякі інвестори проігнорували цей вислів, Норті зазначив, що картина підкреслює, що вибори залишаються важливим фактором, здатним сколихнути ринки.

Інвестори, судячи з усього, прагнули продавати акції, щоб вкластися в облігації, через що прибутковість 10-річних боргових паперів США впала до 0,540%, мінімального рівня з березня.

Деякі акції зростають незважаючи на загальне зниження, оскільки ці компанії відзвітували про позитивні результати. Це говорить про наявність невеликої групи "вигравших від кризи" компаній.

Наприклад, акції United Parcel Service виросли на 14% на тлі рекордного зростання денних обсягів відправлень. Акції PayPal виросли на 4,3% в світлі перевершили очікування виручки і прибутку. На показники благотворно вплинуло зростання обсягів онлайн-шопінгу і цифрових платежів.

Папери Apple, Alphabet, Amazon.com і Facebook відзначилися невеликим зростанням напередодні квартальної звітності цих компаній, яка вийшла після закриття торгів.

Результати Apple, Amazon і Facebook перевершили очікування аналітиків, через що їх акції продовжили зростати.

При цьому котирування акцій Alphabet після виходу звіту залишилися здебільшого незмінними. Квартальні результати виявилися кращими за прогнози, проте компанія вперше повідомила про зниження доходів від реклами в порівнянні з тим же періодом попереднього року.

"Варто зазначити, що результати будуть більш оптимістичними, - зазначив Радж Шант, фахівець по портфелях в філії PGIM Group. - Ключовий фактор, сприятливий для технологічних компаній: через карантин сталося прискорення цифровізації в суспільстві як мінімум на пару років".

За межами США на фондових ринках картина була не сильно краще: більшість індексів знизилися. Пан'європейський Stoxx Europe 600 втратив 2,2% на тлі низьких результатів таких компаній, як Volkswagon і Lloyds Banking Group.

Згідно з опублікованими в четвер даними, економіка Німеччини в 2-му кварталі скоротилася на 10,1%, що є рекордним значенням.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали