НБУ оцінює спад ВВП України в другому кварталі на рівні 11%Національний банк України (НБУ) оцінює спад валового внутрішнього продукту (ВВП) України в другому кварталі 2020 року на рівні 11% до аналогічного періоду 2019 роки (г/г), зазначено в інфляційному звіті центробанку, оприлюдненому на його сайті в четвер увечері.

Згідно з документом, основним фактором спаду стали повномасштабні карантинні обмеження на окремі види діяльності, а додатковий негативний внесок сформувало скорочення виробництва в сільському господарстві через пізній початок жнив.

У звіті вказується, що стимулюючі заходи центробанку і уряду підтримали бізнес-активність і приватне споживання.

Центробанк додав, що з ослабленням карантину вже з травня почалося поступове відновлення як внутрішньої, так і світової економічної активності, а останнє, в свою чергу, підтримало зростання цін на світових товарних ринках. Крім того, до повноцінної роботи повернулося більшість вітчизняних підприємств найбільш постраждалого під час обмежень сектора послуг.

За оцінками Нацбанку, спад ВВП України в третьому кварталі сповільниться до 7,4% г / г, а в четвертому кварталі - до 3,8% г / г.

Очікується, що номінальний ВВП України в другому кварталі становитиме 864 млрд грн, в третьому - 1,073 трлн грн і в четвертому 1,126 трлн грн, а за підсумками року - 3,91 трлн грн.

Згідно інфляційного звіту, в кінці другого кварталу був накопичений значний бюджетний ресурс для підтримки економіки і фінансування виплат по боргових зобов'язаннях.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали