Обсяг угод злиття і поглинання в Україні скоротився до значень 2015 рокуОбсяг угод злиття і поглинання (M&A) в Україні за підсумками січня-червня 2020 року скоротився на 4,7 рази до аналогічного періоду 2019 роки (г/г) і досяг $ 159 млн, що є найнижчим результатом з 2015 року, повідомляється в дослідженні , результати якого розміщені на сайті KPMG в Україні.

Згідно з ними, загальна кількість угод M & A в першій половині 2020 року скоротилося на 43% г/г - до 25, що, за оцінками KPMG, обумовлено глобальною економічною нестабільністю, викликаною пандемією вірусу COVID-19.

Експерти KPMG також відзначили, що за вказаний період велика частина угод була укладена з українськими інвесторами, уточнивши, що іноземні інвестори все ще залишаються активними на ринку.

За даними KPMG, як і в минулому році, в центрі уваги інвесторів в першому півріччі 2020 року перебували сільське господарство, нерухомість, транспорт та інфраструктура, інновації та нові технології, на які сумарно припадає 91% обсягу всіх укладених угод.

"У другій половині 2020 року активність на ринку M&A буде залишатися невисокою, оскільки покупці і продавці зосереджені на збереженні свого бізнесу і уникнення руйнівних наслідків пандемії. (...) Однак в цілому наші очікування в середньостроковій перспективі залишаються оптимістичними", - зазначила лідер супроводу корпоративних транзакцій КPMG в Україні Світлана Щербатюк, яку цитує прес-служба.

Експерти КPMG вважають, що відновлення ринку M&A в Україні буде проходити за рахунок територіального розташування між Європою, Близьким Сходом та Азією, високоосвіченої і конкурентної робочої сили, безлічі привабливих об'єктів для інвестицій в приватному секторі і зростаючих можливостей для бізнесу через створення державно-приватного партнерства та приватизації.

До позитивних факторів КPMG також відносить високу стійкість ринку M & A в умовах економічних криз, а також прийняті урядом України заходи для підтримки реальної економіки і зміцнення макрофінансової стабільності, в тому числі зниження облікової ставки (до 6%), укладення угоди з ЄБРР про валютний своп на суму $ 500 млн і попередня домовленість з МВФ про програму stand-by обсягом $ 5 млрд.

Згідно з даними KPMG, найбільшими угодами першої половини 2020 року було:

- покупка групою компаній "Епіцентр К" у корпорації "Сварог Вест Груп" 96,7% корпоративних прав ТОВ "Хмельницьк-Агро" за $ 100 млн.

- придбання групою іноземних інвесторів акцій міжнародного маркетплейса для пошуку репетиторів Preply.com за $ 10 млн;

- покупка "Бастіон-груп" АТ "Київпассервіс" у Фонд державного майна за $ 9,4 млн;

- покупка компанією Regal Petroleum Plc у приватних інвесторів ТОВ "Аркона Газ-Енергія". Сума угоди - $ 8,6 млн;

- покупка американською компанією Allrise Capital Inc стадіону "Чорноморець" в Одесі за $ 7,2 млн.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали