Українці стали на третину частіше оплачувати покупки банківськими картамиУкраїнці все менше використовують готівкові кошти при розрахунках, віддаючи перевагу безготівковим.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Згідно з повідомленням, цьому сприяють розширення платіжної інфраструктури та мережі, де можна розрахуватися платіжними картами, а також подальші позитивні зміни в платіжних звичках, що посилилися, в тому числі і з-за введення карантину.

«Загальна кількість трансакцій (безготівкових і отримання готівкових коштів) з використанням платіжних карт, емітованих українськими банками, у першому півріччі 2020 року склала 2742,9 млн шт., а їх сума - 1784,4 млрд грн. Навіть незважаючи на складну ситуацію, пов'язану з карантинними обмеженнями, кількість зазначених угод зросла на 16,6%, а сума - на 7,0%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2019 року», - зазначила прес-служба.

Згідно з повідомленням, безготівкові трансакції в першому півріччі цього року продовжили зростати за кількістю і сумою. Їх частка переважала в загальній сумі і кількості дій з платіжними картами. Так, кількість безготівкових угод склала 2360,6 млн (86,1% всіх дій), а сума - 982,9 млрд грн (55,1% від суми). У минулому році, за підсумками першого півріччя, цей показник становив 49,4%.

У той же час в першому півріччі 2020 року кількість угод з отримання готівки зменшилася на 12,0%, а сума - на 5,0% в порівнянні з першим півріччям 2019 року.

Як наголошується в прес-релізі, безготівкові угоди з використанням безконтактних і токенізірованних карт (за допомогою смартфонів і інших NFC-пристроїв) становили половину від загальної кількості і суми безготівкових трансакцій в торгових мережах (50,1% і 50,9% відповідно). Мережа, де можна розрахуватися платіжними картами, продовжує зростати. За рік кількість суб'єктів господарювання, які приймають платіжні карти, зросла на третину (на 33,5%) - до майже 297 тис.

Українці з початку 2020 року стали на третину частіше оплачувати покупки банківськими картами і цифровими гаманцями, незважаючи на пандемію коронавируса і зниження товарообігу в зв'язку з карантинними обмеженнями.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали