НБУ видав фінустановам 2 млрд гривень кредитівНаціональний банк України (НБУ) на третьому аукціоні своп процентної ставки 12 серпня задовольнив заявки п'яти банків на всю запропоновану суму в 2 млрд грн за середньозваженою процентною ставкою 6,5% річних.

Як передає БізнесЦензор, про це свідчать дані про підсумки аукціону на сайті НБУ.

Всього в аукціоні взяли участь п'ять банків, вони подали вісім заявок загальним обсягом 3,13 млрд грн зі ставками від 5,75% до 6,5% річних.

Як повідомлялося, перший аукціон своп процентної ставки відбувся 2 липня, в ньому взяли участь чотири банки. Загальний обсяг заявок склав 1,38 млрд грн, з них були задоволені заявки двох банків на 20 млн грн під 6,5%.

У другому аукціоні на своп процентної ставки 15 липня участь взяли 7 банків, а загальний обсяг заявок склав 2,49 млрд грн. За його підсумками були задоволені заявки п'яти банків на 410 млн грн.

Нацбанк очікує, що запуск процентного свопу знизить процентні ризики банків і стимулюватиме кредитування.

Своп передбачає, що одна сторона пропонує фіксовану процентну ставку, яка нараховується на умовну суму, а інша сторона - плаваючу процентну ставку. Остання буде розраховуватися на основі Українського індексу міжбанківських ставок по кредитах і депозитах овернайт (UIIR). У визначений термін відбуваються розрахунки сторін з розрахунку різниці процентних платежів. Таким чином, банки можуть мінімізувати свій процентний ризик при кредитуванні.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали