МВФ має намір продовжити співпрацю з Україною в рамках програми stand-byМіжнародний валютний фонд має намір продовжити співпрацю з Україною в рамках програми stand-by. Однак коли очікувати наступний візит нової місії, яка повинна оцінити прогрес уряду і Національного банку в виконанні вимог фонду - досі невідомо. Саме від рішення місії МВФ буде залежати, чи отримає Україна другий транш кредиту та продовжиться співпраця з фондом в цілому.

«Дискусії з приводу виконання параметрів і показників (кредитної) програми тривають, дату початку роботи місії МВФ щодо першого перегляду програми поки що не визначили», - сказав нам постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

У МВФ кажуть, що дискутують з урядом про терміни проведення реформ, які є умовами для отримання Україною грошей від фонду, а також про економічну і фінансову політику держави. Серед них - завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі тощо.

«Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких заснований Меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозуміліше. Саме з цих питань і тривають дискусії », - додав Люнгман.

У вересні Україна повинна отримати другий транш кредиту МВФ, однак після несподіваної відставки попереднього глави Національного банку України Якова Смолія ряд ЗМІ повідомив, що цього може не статися, оскільки фонд «заморозив» співпрацю з Україною. Причина цього не те, що Смолій «подобався» широкому загалу та міжнародним партнерам, а то, що рішення про відставку він пояснив «політичним тиском». А це суперечить умовам співпраці України з МВФ, адже загрожує незалежності НБУ та фінансової стабільності України в цілому. Однак зміна керівництва НБУ - не єдина причина, чому МВФ може заморозити транш Україні.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали