Інвестиційна криза в харчовій промисловості поглиблюєтьсяАгропродовольчий сектор зіткнувся з кризою інвестицій в першій половині 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".

Згідно з повідомленням, обсяг капіталовкладень за всіма видами економічної діяльності в січні-червні цього року до відповідного періоду 2019 року склав лише 65,1% - такий спад характерний для інвестиційної кризи.

При цьому показники капіталовкладень в агросектор виявилися ще менше.

"Прояви інвестиційної кризи в аграрному секторі економіки України є ще більш значними. Індекси капітальних інвестицій в січні-червні 2020 року до відповідного періоду минулого року мають наступні значення: сільське господарство - 55,5%, лісове - 28,6%, рибне господарство - 44,9%", - говориться в повідомленні.

Обсяг капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів за першу половину поточного року до відповідного періоду 2019 року склав 63,5%, що майже відповідає рівню спаду по економіці в цілому.

"Інвестиційна криза в харчовій промисловості поглиблюється. Значення індексу капітальних інвестицій зменшилася з 71,3% в першому кварталі до 56,2% у другому кварталі", - відзначається в повідомленні.

Експерти "Інституту аграрної економіки" прогнозують, що в короткостроковій перспективі це негативно відіб'ється на обсягах випуску агропродукції, а з огляду на недобір врожаю і необхідність виконувати зобов'язання по експорту, в 2021 році можливі перебої з самообеспечением внутрішнього ринку деякими продуктами і кормами.

У першому кварталі 2020 року об`єм вкладень в сільському господарстві, мисливстві та надання пов'язаних з ними послуг зменшився в порівнянні з показником аналогічного періоду минулого року на 35% - до 7 мільярдів гривень.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали