Індекс очікувань ділової активності в серпні зріс тільки на 1 пунктІндекс очікувань ділової активності в серпні зріс тільки на 1 пункт до 47,9, що свідчить про песимістичні очікування бізнесу. Показник знаходиться нижче позначки в 50 пунктів вже четвертий місяць поспіль. Про це свідчать результати щомісячного опитування НБУ.

«Оптимістично налаштовані тільки підприємства торгівлі, що пов'язано з послабленням карантинних обмежень та зростанням споживчого попиту», — йдеться в повідомленні. Показник індексу по галузі в серпні склав 52,3 пункту.

Промислові підприємства песимістично оцінюють свої перспективи, побоюючись, в першу чергу, скорочення чисельності робітників, зростання цін на сировину і зменшення експортних замовлень. Обнадійливий чинник у промисловості — зростання цін на вироблену продукцію.

Представники будівельних компаній, серед негативних тенденцій, відзначають падіння обсягів будівництва і скорочення майбутніх замовлень.

Індекс очікувань ділової активності в серпні зріс тільки на 1 пункт

Песимістичні очікування в сфері послуг стосуються зменшення кількості замовлень, скорочення кількості послуг при виконанні замовлень і зростання дефіциту робочої сили.

Нацбанк публікує індекс очікувань ділової активності щомісяця на основі опитування керівників українських підприємств. При складанні індексу за серпень НБУ опитало 150 компаній.

16 липня опитування НБУ показало, що бізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції і власних фінансових і виробничих результатів в наступні 12 місяців.

Індекс очікувань ділової активності бізнесу в Україні в червні зріс на 10 процентних пунктів — до майже 46 пунктів.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали