ФРС закликає відновити бюджетну підтримку економіки СШАФондові індекси США в четвер різко впали, продемонструвавши найгірші показники з червня, на тлі зниження акцій багатьох технологічних компаній.

Технологічно орієнтований Nasdaq Composite впав майже на 5% до 11458 пунктів, що стало найсильнішим в процентному відношенні падінням за підсумками дня з 11 червня. S & P 500 впав на 3,5% до 3455 пунктів, при цьому знизилися всі 11 секторів. Dow Jones Industrial Average впав на 808 пунктів, або 2,8%, до 28293 пунктів.

Зниження очолили акції великих технологічних компаній. Акції Facebook Inc. впали на 3,8%, акції Tesla - на 9%, акції Apple Inc. - на 8%.

Що стосується економічних даних, то свіжа статистика показала, що кількість первинних заявок на допомогу з безробіття в США за тиждень по 29 серпня склало 881 000 - це мінімальне значення з середини березня. Число заявок на допомогу продовжує знижуватися, але залишається біля історичних максимумів, показуючи, що компанії як і раніше звільняють співробітників через пандемію коронавируса, яка вдарила по економіці.

"В останні кілька місяців відновлення дійсно було досить сильним, але воно почало гальмувати, - вказав Ендрю Хантер, старший економіст по США в Capital Economics. Якщо відсутність подальшої податково-бюджетної підтримки вже тисне на попит, можна очікувати, що це буде відображено в зниженні індексу ISM".

У середу черговий представник Федеральної резервної системи закликав відновити податково-бюджетну підтримку економіки. Мері Дейлі попередила, що згортання державних стимулюючих програм загрожує сповільнити відновлення економіки. Раніше економісти вже висловлювали побоювання щодо того, що завершення програми виплат додаткових федеральних допомоги з безробіття призведе до падіння споживчих витрат.

Лідер сенатської більшості Мітч Макконнелл в середу підняв питання про те, чи зможуть конгресмени узгодити бюджет нової програми підтримки протягом наступних кількох тижнів. Про це згадали в коментарі аналітики Deutsche Bank. У серпні переговори зайшли в глухий кут, і інвестори розраховують на те, що республіканцям і демократам вдасться дійти згоди пізніше в цьому місяці і надати додаткову допомогу американським компаніям і домогосподарствам.

Загрозою для ринку залишаються і протиріччя між Вашингтоном і Пекіном. Адміністрація Трампа дала зрозуміти, що планує ввести нові санкції проти китайських дипломатів в США у відповідь на аналогічні заходи Пекіна щодо американських послів. Посольство Китаю в Вашингтоні звинуватило США в порушенні міжнародних конвенцій, назвало нові обмеження неправомірними і закликало США передумати.

"У США наближаються президентські вибори, покінчити з американо-китайською торговою війною не вдалося, тому інвесторам доводиться діяти в умовах невизначеності, - говорить європейський директор State Street Global Advisors по інвестиційної стратегії Алтаф Кассам. - Але після такої чудової низки підвищень ринок потребує перепочинку .

На борговому ринку прибутковість 10-річних американських держоблігацій знизилася до 0,621% з 0,650% днем раніше.

"Центробанки істотно впливають на фінансові ринки, - пояснив Зан. - У березні стався сильний спад, а тепер - досить потужне відновлення".

Ф'ючерси на нафту марки WTI знизилися в ціні на 0,3% до 41,37 долара за барель. У Commerzbank нагадали, що нафта дорожчала п'ять тижнів поспіль, тому, по всій видимості, настав момент фіксувати прибуток.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали