ЄЦБ залишив без змін параметри спеціальної програми покупки активівРада керуючих Європейського центрального банку (ЄЦБ) на засіданні в четвер зберігла базову процентну ставку на рекордно низькому рівні 0% і залишила без змін параметри спеціальної програми покупки активів PEPP, випливає з прес-релізу регулятора.

На такій позначці ця ставка знаходиться з березня 2016 року.

Ставка по депозитах була також збережена, на рівні мінус 0,5%, а маржинальна ставка залишилася на позначці 0,25%.

ЄЦБ очікує, що збереже всі ставки на поточному або більш низькому рівні, поки не побачить, що інфляція наближається до 2% в рамках прогнозного періоду, також йдеться в релізі регулятора.

Крім того, регулятор залишив без змін і параметри спеціальної програми покупки активів Pandemic emergency purchase programme (PEPP). В даний час її обсяг становить 1,35 трильйона євро, і вона буде діяти мінімум до кінця червня 2021 року. ЄЦБ планує реінвестувати надходження від погашення цінних паперів, придбаних в рамках PEPP, мінімум до кінця 2022 року.

"Рада керівників і раніше готова скорегувати всі свої інструменти в залежності від обставин, щоб забезпечити стійкий рух інфляції до цільового показника", - додав регулятор.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали