Ризики для потенційних покупців нерухомості досить великіНа ринку нерухомості збільшились ризики щодо потенційних інвесторів через зниження обсягів будівництва та продажу.

"Активність знизилася. Особливо в промисловій, складської нерухомості. Нежитловий, скажімо так. В тому числі і офіси. Це помітно. Напевно, в меншій мірі ринок житлової нерухомості теж просів. Особливо первинка. Інтерес до неї з боку так званих інвесторів, хоча не зовсім правильне визначення, ті, хто був націлений на придбання нерухомості на первинному ринку, він як би досить серйозно змінився", - сказав голова правління професійної асоціації ріелторів і сертифікованих аналітиків Олександр Рубанов.

За його словами, на первинний ринок вплинула ситуація з банком "Аркада" і іншими проектами.

"Тут і криза свою роль зіграла. Люди побоюються вкладати гроші в квадратні метри на первинному ринку. Ну і з огляду на деякі недосконалості законодавчого, нормативного регулювання в даному сегменті. Тому що як і раніше, вже на третє десятиліття, ризики для потенційних покупців досить великі. Незалежно від обсягу, рівня, статусу забудовника ", - додав експерт.

Він зазначив, що механізми для протистояння ризикам є.

"Але зараз зберігається, може в меншій мірі, досить серйозне лобі в парламенті, в тому числі, в Київраді, напевно, і в інших обласних великих центрах. Які не зацікавлені в тому, щоб цей ринок був зрозумілий, прозорий, і, скажімо так, мав якісь серйозні, вагомі гарантії для потенційного інвестора. Хоча механізми ці є. Поки, на жаль, ніяких в цьому сенсі позитивних зрушень не спостерігається", - сказав Рубанов.

За його словами, європейські та навіть російські колеги цю проблему вирішили - існує система реєстрації та об'єкт первинного ринку, який ще не введений в експлуатацію, все одно підлягає державній реєстрації.

"Тобто, цей об'єкт вноситься до державного реєстру і якихось там подвійних, потрійних продажів, якихось інших нехороших ситуацій, це дозволило уникнути", - додав експерт.

Нагадаємо, після жорсткого карантину і падіння обсягів продажів на вторинному і первинному ринку нерухомості ситуація з продажу влітку покращилася.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали