Промислове виробництво в Китаї в серпні прискорило зростання до 5,6%Основні фондові ринки Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) у вівторок закрилися переважно зростанням на сильній статистиці з Китаю, яка послабила побоювання за перспективи другої за величиною світової економіки, свідчать дані бірж.

За підсумками торгів індекс Шанхайської фондової біржі Shanghai Composite виріс на 0,5% - до 3295,68 пункту, Шеньчженьській біржі Shenzhen Composite - на 0,7%, до 2205,36 пункту, гонконзький Hang Seng Index - на 0,4%, до 24732,76 пункту, південнокорейський KOSPI - на 0,65%, до 2443,58 пункту. Японський Nikkei 225 знизився на 0,44% - до 23454,89 пункту, австралійський S & P / ASX 200 - на 0,08%, до 5894,8 пункту.

Трейдери з оптимізмом сприйняли нову порцію статистики з Китаю. Зокрема, за даними державного статистичного бюро КНР, промислове виробництво в країні в серпні прискорило зростання до 5,6% у річному вираженні з 4,8% в липні. При цьому аналітики очікували зростання показника на 5,1%. Крім того, обсяг роздрібних продажів в Китаї в серпні виріс на 0,5% в річному численні після зниження в липні на 1,1%. Очікувалося зростання лише на 0,1%.

При цьому торги в Японії закрилися корекційним зниженням ключового фондового індексу після кількох днів зростання. "Природно бачити фіксацію прибутку після того, як індекс Nikkei ріс три сесії поспіль. Але тиск був обмеженим, оскільки очікування, що стосуються нового уряду країни, несподівано високі", - прокоментував агентству Франс Прес брокер Okasan Securities Шінічі Ямамото (Shinichi Yamamoto).

За підсумками що відбувся в понеділок голосування лідером правлячої в Японії Ліберально-демократичної партії (ЛДП), який незабаром стане прем'єр-міністром, обраний генеральний секретар японського уряду Есіхіде Суга. Він заявив, що на посту прем'єра має намір "успадкувати і розвивати" політичний курс свого попередника Сіндзо Абе.

Крім того, акції японської компанії Sony подешевшали за підсумками вівторка на 2,4% після повідомлень в ЗМІ про зниження прогнозу за обсягом виробництва готується до виходу ігрової консолі PlayStation 5 приблизно на 20% через проблеми з чіпом. Передбачається, що Sony за рік зробить 11 мільйонів консолей замість очікуваних раніше 15 мільйонів.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали