На фондовому ринку США може відбутися черговий обвал цін на акціїФонди в США, Норвегії та Японії планують в сукупності продати акцій на суму близько $200 млрд в процесі ребалансування своїх портфелів. Це може обрушити котирування акцій на світових ринках, повідомив Bloomberg, процитувавши експертів JP Morgan.

Керуючі зазвичай змінюють склад портфелів кожен квартал, щоб підтримувати потрібний баланс цінних паперів.

У минулому кварталі акції показали себе краще облігацій — з кінця червня світовий індекс акцій виріс приблизно на 10%, перевищивши дохід від боргового ринку. Це зажадало продажу частини акцій.

Очікуване коригування може стати найжорсткішим для ринку з часів обвалу акцій на початку пандемії, вважають в JP Morgan. Після того, як потужний відскік акцій з березневих мінімумів зупинився на початку вересня, ребалансування стало одним з безлічі ризиків для цього ринку.

Серед інших негативних чинників — переоціненість деяких секторів (зокрема, технологічного), нестабільне відновлення економіки, очікувана нестійкість ринку в зв'язку з президентськими виборами в США, а також залежність ринків від підтримки центробанків.

«У середньостроковій і довгостроковій перспективі ми як і раніше бачимо багато можливостей для зростання, оскільки число відкритих позицій в акціях все ще невисоке. Відкат котирувань в найближчі тижні може стати доброю нагодою для покупок», — підсумували експерти.

Фондовий ринок США увечері в четвер, 3 вересня, закрився різким зниженням. В першу чергу, це сталося через падіння акцій найбільших технологічних компаній.

Акції IT-гігантів лідирували по зростанню в останні місяці, а зараз інвестори, швидше за все, вирішили «зробити перепочинок» після високої перекупленності, пише The Wall Street Journal.

Обвал був зафіксований на тлі «стадного ефекту» — збільшення волатильності через величезну кількість пут-опціонів на папери обмеженої кількості найбільших гравців IT-сектора, кажуть аналітики Saxo Bank.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали