Національний банк розпочав продавати валюту для стабілізації курсу гривніНаціональний банк України (НБУ) з 14 вересня продав на міжбанківському валютному ринку $ 160 млн для згладжування валютних коливань, повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб пізно ввечері у вівторок.

"НБУ продав $ 160 млн з 14 вересня (...). Деякі зміни в поведінці на ринку були пов'язані радше з змінами (не дуже вдалими і своєчасними) в департаменті відкритих ринків і не зі зміною стратегії", - написав він в Twitter, відреагувавши на припущення глави інвесткомпанії Dragon Capital Томаша Фіали, що нова команда НБУ дала ринку сигнал про недопущення зміцнення курсу гривні.

"Поки рано говорити про зміни в політиці", - зазначив Сологуб.

Згідно з даними НБУ, чистий продаж валюти центробанком на міжбанку за підсумками 1-18 вересня становив $ 37 млн, зокрема з 1 по 4 вересня і з 7 по 11 вересня Нацбнак купував валюту ($ 11,5 млн і $ 22,5 млн відповідно), а на минулому тижні продав $ 71 млн. Відповідно, за три дні цього тижня центробанк продав близько $ 89 млн.

Як повідомлялося, з 25 серпня НБУ оголосив конкурс на посаду директора департаменту відкритих ринків у зв'язку зі звільненням за власним бажанням Сергія Пономаренка, який обіймав цю посаду з червня 2015 року.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті НБУ, на даний момент виконуючим обов'язки директора департаменту відкритих ринків є Олексій Лупін.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали