Нестабільність в макроекономіці України стає дедалі очевиднішоюАналітики Citi Research вважають, що уразливості в макроекономіці України стають дедалі очевиднішими. Про це йдеться в огляді Citi Research про Україну.

Кредитний рейтинг України на рівні B від Fitch і S&P експерти вважають справедливим. До його погіршення можуть призвести:

«потенційний шум у відносинах з МВФ»;
загальна динаміка (включаючи рух курсу гривні) і її наслідки для портфельних інвестицій;
будь-які потенційно несприятливі політичні зміни.

На думку авторів Citi Research, українські євробонди з погашенням у березні 2033 року подешевшають. Тому фахівці ставлять на їх зниження на відміну від бондів Єгипту, відзначаючи позитивний тренд боргових паперів арабської країни. Причина — ризики економічної політики української влади на тлі млявих реформ.

У Citi прогнозують дефіцит держбюджету в 7,3% на відміну від передбачуваного рівня 6%. Аналітики не виключають, що реальний бюджетний дефіцит у 2021 році може перевищити 8% валового внутрішнього продукту, оскільки прогнози номінального і реального зростання ВВП можуть виявитися занадто оптимістичними.

Експерти відзначають, що уряд у держбюджету на 2021 рік очікує збільшення податкових надходжень за рахунок податку на доходи фізосіб, ПДВ та акцизів. «Наприклад, йдеться про зростання надходжень від ПДВ з вироблених в Україні товарів на 50%, що ми вважаємо надмірним, оскільки це означає різке збільшення внутрішнього споживання, а також значне підвищення ефективності збору податків», — вважають аналітики.

В огляді Citi йдеться також, що Україна очікує до кінця року отримати ще два транші від МВФ по $700 млн кожен. Однак процес співпраці «став нестійким», і візит місії Фонду, запланований на серпень, не відбувся.

На думку аналітиків, прогрес з МВФ ймовірно вимагатиме повної ясності в питанні НАБУ після недавньої ухвали Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором бюро.

«Фонд також продовжує з особливою увагою стежити за призначенням наступного очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також за іншими внутрішніми подіями (такими як недавні зміни в правлінні НБУ). ЄС вже оголосив, що макрофінансова допомога в розмірі € 1,2 млрд залежатиме від прогресу програми з МВФ», — підкреслили аналітики Citi. І акцентують на тому, наскільки важлива необхідність проведення більш структурних реформ.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали