Нерезиденти виводять інвестиції з УкраїниНа фінансових ринках продовжує спостерігатися турбулентність. Курс гривні до долара США з початку вересня девальвував на 2,1%. Попит на іноземну валюту переважав над її пропозицією: у середньому з початку вересня на $23 млн. на день.

Зниження обсягу ОВДП у власності нерезидентів, яке з початку місяця становило 3,3% (-2,9 млрд. грн або близько $100 млн.) стимулює збільшення попиту на іноземну валюту.

Надлишковий попит на іноземну валюту задовольняється в основному за рахунок валютної позиції банків, а також завдяки інтервенціям Національного банку з продажу іноземної валюти, спрямованим на згладжування надмірних ринкових коливань.

З початку вересня сальдо інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку становило -$77 млн., з початку 2020 року +$1,1 млрд. Після здійснення Міністерством фінансів виплат за зовнішнім запозиченням у розмірі понад $2 млрд. обсяг міжнародних резервів НБУ знизився до рівня близько $27 млрд. Проте цей обсяг залишається достатнім для підтримання стабільності валютного ринку та здійснення планових виплат за зовнішніми запозиченнями уряду та Нацбанку.

Разом з тим, на готівковому валютному ринку продовжує спостерігатися переважання пропозиції іноземної валюти над попитом. З початку вересня банки придбали $113 млн., з початку 2020 року – понад $1,2 млрд.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали