Американську валюту очікує обвал
Динаміка заощаджень в США


Екс-глава ради директорів Morgan Stanley Asia і викладач Єльського університету Стівен Роуч пророкує колапс долара на тлі зростаючого дефіциту поточного рахунку і скорочення внутрішніх заощаджень. Про це пише Profinance.

У другому кварталі 2020 року чисті внутрішні заощадження — показник, що враховує заощадження домогосподарств, компаній і державного сектора з поправкою на інфляцію — вийшов в негативну площину і досяг -1.2%.

Останній раз таке було під час світової фінансової кризи. Більш того, в квартальному обчисленні показник впав на 4%, а такі глибокі просадки фіксувалися лише в повоєнний час, в 1947 році.

Чи варто дивуватися, що дефіцит поточного рахунку йде тим же шляхом. Заощаджень немає, а забезпечувати зростання економіки якось треба. Ось і доводиться Штатам експлуатувати свою перевагу і кредитуватися у інших країн. В результаті дефіцит поточного рахунку досяг -3,5% від валового внутрішнього продукту, що на 1.4% нижче першого кварталу. Теж рекордне зниження.

В період з 2011 по 2019 роки, норма чистих внутрішніх заощаджень становила всього 2,9% від валового національного продукту. У період з 1960 по 2005 роки вона була вище 7%. Така тонка подушка безпеки не захистить навіть від слабкого струсу.

За останніми оцінками Бюджетного управління Конгресу, в цьому році дефіцит федерального бюджету складе 16%, а в наступному році різко знизиться «всього» до 8,6%. Якщо ж Конгрес погодиться на черговий пакет стимулюючих заходів, то дефіцит продовжить рости.
В цьому випадку чиста норма заощаджень пірне ще глибше на негативну територію, а це не обіцяє американській економіці нічого хорошого. Якщо не брати до уваги амортизацію нерухомого майна та інфраструктури, Штати, по суті, проїдають заощадження, необхідні для стимулювання росту продуктивності. Якщо не буде грошей ззовні, не буде і зростання. В результаті поточний дефіцит тільки посилиться.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали