В Україні зросте боргове навантаженняПандемія коронавируса зумовить низькі податкові доходи українських міст в 2020-2021 рр. і прискорить погіршення показників їх боргу в середньостроковій перспективі, вважають в міжнародному рейтинговому агентстві Fitch Ratings.

"За оцінками Fitch, на поточні доходи рейтингованих українських міст будуть негативно позначатися більш низькі надходження від прибуткового податку (їх основного джерела доходів) і зниження надходжень від місцевих податків, за деякими з яких був оголошений мораторій на кілька місяців без компенсації з боку держави", - йдеться в прес-релізі Fitch в п'ятницю.

На думку агентства, ймовірний подальший перерозподіл зобов'язань між бюджетами різних рівнів, при цьому збільшується ризик передачі не профінансуваних повноважень. При цьому короткостроковий характер боргу місцевих і регіональних органів влади підвищує ризик рефінансування і чинить тиск на показники забезпеченості боргу.

"Ми вважаємо, що пандемія зумовить складну кон'юнктуру на ринках капіталу, включаючи погіршення доступу до фінансування на тлі зниження перспектив зростання, і високий тиск в плані рефінансування на суверенного емітента", - зазначає агентство.

Fitch відзначає помірне боргове навантаження українських міст. Однак вони мають значні позабалансові зобов'язання, обумовлені державними компаніями, здебільшого збитковими.

"По значній частині боргу міст і муніципальних підприємств присутній валютний ризик, що чинить тиск на їх бюджети на увазі волатильності української гривні і відсутності механізмів хеджування", - констатує агентство.

Fitch нагадує, що рейтинг присвоюється восьми українських містах - Київ, Харків, Львів, Одеса, Миколаїв, Маріуполь (кредитоспроможність - "b +"), стримуються суверенним рейтингом України на рівні "В" зі стабільним прогнозом, Кривий Ріг та Запоріжжя (кредитоспроможність - " b ") - зрівнюються з суверенним рейтингом.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали