Інвестори зайняли вичікувальну позицію через вибори в СШАФондові індекси США в четвер знову впали на тлі посилення заходів в Європі і погіршення ситуації з зайнятістю в США.

Основні індекси знизилися третій день поспіль. The S & P 500 впав на 5,33 пункту (0,2%), до 3483,34, Dow Jones Industrial Average - на 19,80 пункту (0,1%), до 28494,20, а Nasdaq Composite - на 54, 86 пункту (0,5%), до 11713,87.

Пан'європейський Stoxx Europe 600 і гонконгський Hang Seng втратили по 2,1%.

Багато інвесторів зайняли вичікувальну позицію через невизначеність навколо майбутніх президентських виборів в США, відсутність прогресу в переговорах про державну підтримку американської економіки, а також ризиків, пов'язаних з другою хвилею захворюваності.

"Переговори з приводу державної програми допомоги, яку можна було б запустити ще до виборів, проходять нестабільно. Ринок повний то оптимізму, то песимізму, - коментує ситуацію аналітичний директор Natwest Markets Джим Маккормік. - Крім того, ми спостерігаємо проблеми з тестуванням вакцин і зростання числа хворих в Європі ".

Відповідно до опублікованого в четвер звіту, число первинних заявок на допомогу з безробіття, поданих в США за минулий тиждень, склало 898 000. Це максимальний рівень з кінця серпня.

Стратег-аналітик ClearBridge Investments Джефф Шульц відзначає, що ситуація з безробіттям залишається однією з головних проблем відновлення економіки. "Стан ринку праці поліпшується, але недостатньо швидко, щоб заспокоїти інвесторів", - говорить він.

Динаміка ринків також відображає небажання інвесторів робити великі ставки до тих пір, поки вибори не будуть завершені, а загроза оскарження їх результатів не буде усунена, каже Маккормік.

Згідно з останнім опитуванням Wall Street Journal / NBC News, за три тижні до дня виборів колишній віце-президент Джо Байден випереджає чинного президента Дональда Трампа на 11 пунктів. Незважаючи на цей відрив, інвестори допускають будь-які сюрпризи в день виборів і тому залишаються насторожі.

"Ринок взяв паузу і, схоже, звикається з перспективою демократичної більшості, - каже Маккормік. - Але, пам'ятаючи 2016 рік, багато хто не наважується враховувати ці очікування в котируваннях".

Лондон став черговою європейською столицею, яка посилила карантинні заходи. Обмеження набудуть чинності в майбутні вихідні. Влада Франції в середу оголосили про надзвичайний стан і введенні вечірнього комендантської години в паризькому регіоні і восьми інших міських агломерацій по всій країні.

Нові заходи загрожують підірвати крихке відновлення в Європі, вважає Алтаф Кассам, директор State Street Global Advisors по інвестиційної стратегії та аналітиці в регіоні EMEA.

"Ми пройшли легкий етап економічного відновлення, початковий відскік. Тепер належить зробити найважче - повернути економіку до стану, в якому вона була до карантину", - говорить він.

У середу розбіжності Білого дому і Конгресу в питанні про додаткову державну підтримку стали ще більш явними. Міністр фінансів Стівен Мнучін висловив сумнів у здатності сторін домовитися раніше виборів, а спікер палати представників Ненсі Пелосі відзначила збереження ключових розбіжностей.

У четвер з'явилися надії на зближення хоча б по одному з таких розбіжностей. Мнучін заявив про готовність адміністрації задовольнити вимоги демократів, що стосуються включення в новий пакет заходів економічної підтримки загальнонаціональну стратегію тестування.

Тим часом інвестори пояснюють широкомасштабними заходами грошово-кредитного і податково-бюджетного стимулювання значну частину відновлення фондового ринку в цьому році.

"Без нових стимулів ринок може мати проблеми з ростом до кінця виборів", - зазначає Стівен Вайолін, портфельний менеджер F.L.Putnam Investment Management Co.

Прибутковість 10-річних американських держоблігацій в четвер підросла до 0,730% від 0,721% в середу.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали