За січень-вересень банки отримали на 22% менше прибуткуЗа січень-вересень 2020 року платоспроможні банки отримали 37,7 млрд грн прибутку, що на 22% менше аналогічного періоду минулого року. Про це розповіла перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю «Ліга».

«Прибуток банків скоротився. За 9 місяців 2020 року прибуток 37,7 млрд грн. Це на 22% менше. Торік відрахування в резерви становили 8 млрд грн, цього року — 21 млрд. Це означає, що банки вже формують резерви під втрати. Також впав попит на банківські послуги», — зазначила Рожкова.

Також вона зазначила про ризики нових банкрутств банків, пояснивши, що всі труднощі, які є у деяких невеликих банків, це невирішені проблеми минулих років, серйозні питання до їх бізнес-моделей.

«Чи є ризик, що по банках будуть прийняті рішення НБУ? Ризик є, але ми не говоримо про масові випадки. Повнішу картину буде видно за підсумками оцінки якості активів і стрес-тестів на 1 січня 2021 року. Одна із серйозних проблем, характерна для частини банків — непрофільні активи, які були прийняті на баланс за непогашеними кредитами в минулі періоди. Їх потрібно було продавати, але не всі з цим впоралися. з 1 січня 2021 року 25% від балансової вартості таких активів мають бути покриті за рахунок капіталу. Не весь обсяг відразу, але ми хочемо, щоб банки розуміли: цю проблему потрібно вирішувати», — зазначила Рожкова.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали