Білий дім в очікуванні нового господаря: Трамп визнав перемогу БайденаГоловна інтрига нинішнього політичного року найімовірніше себе вичерпала: демократи після чотирирічної перерви повертаються в Білий Дім. Джозеф Байден на нещодавніх президентських перегонах 3 листопада отримав 306 голосів виборників, а Дональд Трамп – 232.

45-й президент США Дональд Трамп уперше визнав перемогу свого опонента з Демократичної партії Джозефа Байдена, але знову повторив тези про шахрайство на виборах 3 листопада. Юристи Трампа подали серію позовів про порушення під час голосування, попри те, що представники виборчих органів в усій країні заявили, що не бачать доказів серйозних порушень.

Нагадаємо, що Джозеф Байден незмінно обирався сенатором протягом 1973-2009 років. Свого часу він був одним з наймолодших сенаторів в історії США. У 2009-2017 роках займав посаду віце-президента США. Ще у 1987 році Джозеф Байден пробував свої сили на виборах Президента США, але був звинувачений у плагіаті (повторив доповідь лідера англійських лейбористів) і вимушений був знятися з перегонів, що дало можливість вийти в основну фазу президентських виборів іншому демократу Майклу Дукакісу.

Також Джозеф Байден намагався стати єдиним кандидатом від Демократичної партії на президентських виборах 2008 року, але знявся з перегонів у зв’язку із значним відставанням від Барака Обами. Однак Барак Обама запропонував одному з найпотужніших сенаторів-демократів висуватися в якості віце-президента і Джозеф Байден 8 років займав другу за значимістю посаду в політичному істеблішменті США.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали