Як вплинула пандемія коронавірусу на український експортЕкспортні поставки мають для України вирішальне значення з огляду на поглиблення процесів деіндустріалізації. В структурі експорту переважають сировинні товари, тобто товари з низькою доданою вартістю. Глобальне стискання ділової активності негативним чином вплинуло на обсяги українського експорту.

За січень-вересень 2020 року експорт українських товарів до Євросоюзу у порівнянні з аналогічним періодом минулого року скоротився на 16,3%, до $13,06 млрд. Найбільше товарів за 9 місяців Україна експортувала до Польщі. На 8% менше, ніж за січень-вересень 2019 року. На другому місці Німеччина. З нею експорт упав на 17%. До Італії експорт упав на 26,7%.

Найбільше у січні-вересні 2020 року Україна продала до країн ЄС машин, обладнання та механізмів, чорних металів, жирів та олій тваринного або рослинного походження.

Перспективи нарощення експорту українських товарів до Європейського Союзу пов’язані зі збільшенням обсягів виробництва конкурентоспроможної високотехнологічної продукції, що потребує значних інвестиційних вливань в модернізацію та реконструкцію вітчизняної промисловості.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали