Хто домінує на світовому ринку соїГлобальний ринок сільськогосподарської сировини є дуже чутливим до різного роду коливань попиту та пропозиції, тому його стабільність визначає стабільність всього продуктового ланцюга у світовому масштабі. Глобальний ринок сої не є винятком.

В даний час аграрії в США реалізують соєві боби практично «з поля» на тлі високого попиту, який вже призвів до зростання цін на олію до 4-річного максимуму.

На поточний момент ціни на сою в Бразилії фіксуються на рівні 170 реалів за мішок (80 кг), тоді як під час активних форвардних продажів ціни становили близько 80 реалів за мішок. Крім цього, з огляду на те, що в Бразилії спостерігається дефіцит олійної сировини на внутрішньому ринку, країна почала імпортувати сою, вже закупивши 30 тис. тонн з США (вперше з 1997 р). Також оператори ринку відзначають, що бразильські аграрії до кінця серпня ц.р. реалізували близько 50% майбутнього врожаю сої.

Нагадаємо, що Україна є потужним виробником сої і за умови створення ефективного механізму підтримки виробників даного виду сільськогосподарської сировини може стати серйозним конкурентом найбільшим експортерам у глобальному масштабі.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали