Програми кредитування для малого та середнього бізнесу США згортаютьПрограми кредитування, які уряд США фінансував відповідно до антикризового закону (CARES), не збираються продовжувати після 31 грудня поточного року. Про це заявив міністр фінансів країни Стівен Мнучін у листі голові ФРС Джерому Пауеллу, передає Stockworld.

Ідеться, зокрема, про такі програми:

для малого та середнього бізнесу (Main Street Lending Program, MSLP);
великих роботодавців (програми для первинного і вторинного ринку корпоративного боргу PMCCF і SMCCF);
місцевої влади (Municipal Liquidity Facility, MLF).
Читайте також: Голова ФРС прогнозує довгостроковий збиток економіці США через коронавірус

«Інструменти ФРС, підтримані наданням Мінфіном коштів відповідно до CARES, досягли своєї мети», — написав міністр фінансів Стівен Мнучін.

За його словами, «ліквідність і фінансовий стан американських банків дозволяють їм фінансувати потреби клієнтів».

У листі наголошується, що Федеральний резерв повинен повернути невикористані кошти Мінфіну, що дозволить Конгресу США перерозподілити $455 млрд.

Водночас Мнучін закликав раду керуючих ФРС продовжити на 90 днів програму викупу корпоративних облігацій (CPFF), механізм підтримки інвестиційних фондів грошового ринку (MMLF) і ще дві програми, які не потребують фінансування Мінфіну.

У ФРС, своєю чергою, висловили розчарування у зв'язку з рішенням Мінфіну.

«Федрезерв волів би, щоб весь набір надзвичайних інструментів, створених в період пандемії коронавірусу, продовжив виконувати свою важливу роль опори все ще напруженої і вразливої економіки», — йдеться в повідомленні регулятора.

Раніше цього тижня голова ФРС заявив, що не вважає згортання надзвичайних програм кредитування своєчасним кроком.

Дефіцит держбюджету США в жовтні склав $ 284,071 млрд, що удвічі перевищує показник за той же місяць минулого року ($ 134,467 млрд).

Дефіцит бюджету обумовлений величезними сумами коштів, які уряд країни виділяла на допомогу малому бізнесу і втратили роботу через пандемію covid-19 громадянам.

Під час глобальної фінансової кризи в 2009 році дефіцит федерального бюджету США досяг $ 1,4 трлн.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали